Bidirectional TVS Diode P6SMB68CA
₹5.00
| Parameter | Details |
|---|---|
| Diode Type | Bidirectional TVS Diode |
| VRRM- Max. Repetitive Peak Revers Voltage |
68 V |
| VRMS - Max. RMS Voltage |
48 V |
| MPN | P6SMB68CA |
| Brand | UOE |
| Parameter | Details |
|---|---|
| Manufacturer | UOE |
| DIODE Type | Bidirectional TVS Diode |
| VRRM- Max. Repetitive Peak Revers Voltage | 68 V |
| VRMS - Max. RMS Voltage | 48 V |
| Forward Current- If | 3A |
| Forward Surge Current- Ifsm | 100 A |
| Forward voltage- Vf | 3.5 V |
| Reverse Current- IR | 1 µA |
| Max. Average Forward Rectified Current- IAV | - |
| Package | SMB |
| Part Number: | P6SMB68CA |
|---|
Write Your Own Review