fast recovery rectifier diode ES2J
₹3.00
| Parameter | Details |
|---|---|
| Diode Type | Fast Recovery Rectifier Diode |
| VRRM- Max. Repetitive Peak Revers Voltage |
600 V |
| VRMS - Max. RMS Voltage |
420 V |
| MPN | ES2J |
| Brand | UOE |
| Parameter | Details |
|---|---|
| Manufacturer | UOE |
| DIODE Type | Fast Recovery Rectifier Diode |
| VRRM- Max. Repetitive Peak Revers Voltage | 600 V |
| VRMS - Max. RMS Voltage | 420 V |
| Forward Current- If | 2 A |
| Forward Surge Current- Ifsm | 50 A |
| Forward voltage- Vf | 1.7 V |
| Reverse Current- IR | 1 µA |
| Max. Average Forward Rectified Current- IAV | 2 A |
| Package | SMA |
| Part Number: | ES2J |
|---|
Write Your Own Review