UOE LDO voltage regulator WL9015S5-33
₹10.00
| Type | Details |
|---|---|
| Output Voltage | 3.3 V |
| Output Current | 500 mA |
| MPN | WL9015S5-33 |
| Brand | UOE |
| Parameter | Details |
|---|---|
| Manufacturer | UOE |
| Case/Package | SOT-23-5L |
| Output voltage | 3.3 V |
| Output Current | 500 mA |
| Input V max | 24 V |
| MPN | WL9015S5-33 |
| IQ (quiescent current) | 2 uA |
| Vdrop mv/100mA | 150mV |
| PSRR f=1KHZ | 70dB |
| Part Number: | WL9015S5-33 |
|---|
Write Your Own Review