ChipNobo MOSFET CN10N80
₹35.22
| Type | Details |
|---|---|
| Mosfet Type | N-channel MOSFET |
| Vds - Drain Source Voltage |
800V |
| Id - Drain Current |
10A |
| MPN | CN10N80 |
| Brand | ChipNobo |
| Parameter | Details |
|---|---|
| Manufacturer | ChipNobo |
| MOSFET Type | N-channel MOSFET |
| Vds | 800V |
| Id | 10A |
| Rds(ON) | 1.1 Ohms |
| Vgs(max) | 20V |
| Pd | 66W |
| Package | TO-220F |
| Part Number: | CN10N80 |
|---|
Write Your Own Review