ChipNobo MOSFET CN31J60W
₹193.13
| Type | Details |
|---|---|
| Mosfet Type | N-channel MOSFET |
| Vds - Drain Source Voltage |
600V |
| Id - Drain Current |
31A |
| MPN | CN31J60W |
| Brand | ChipNobo |
| Parameter | Details |
|---|---|
| Manufacturer | ChipNobo |
| MOSFET Type | N-channel MOSFET |
| Vds | 600V |
| Id | 31A |
| Rds(ON) | 99 mOhms |
| Vgs(max) | 20V |
| Pd | 230W |
| Package | TO-220 |
| Part Number: | CN31J60W |
|---|
Write Your Own Review