ChipNobo MOSFET CN7N80
₹24.52
| Type | Details |
|---|---|
| Mosfet Type | N-channel MOSFET |
| Vds - Drain Source Voltage |
800V |
| Id - Drain Current |
7A |
| CN7N80 | |
| Brand | ChipNobo |
| Parameter | Details |
|---|---|
| Manufacturer | UOE |
| MOSFET Type | N-channel MOSFET |
| Vds | 800V |
| Id | 7A |
| Rds(ON) | 19 mOhms |
| Vgs(max) | ±30V |
| Pd | 52W |
| Package | TO-220 |
| Part Number: | CN7N80 |
|---|
Write Your Own Review