UOE MOSFET IRF3710 TO220
₹22.50
| Type | Details |
|---|---|
| Mosfet Type | N-channel MOSFET |
| Vds - Drain Source Voltage |
100V |
| Id - Drain Current |
57A |
| MPN | IRF3710 |
| Brand | UOE |
| Parameter | Details |
|---|---|
| Manufacturer | UOE |
| MOSFET Type | N-channel MOSFET |
| Vds | 100V |
| Id | 57A |
| Rds(ON) | 25 mOhms |
| Vgs(max) | 2.0V |
| Pd | 200W |
| Package | TO-220 |
| Part Number: | IRF3710 |
|---|
Write Your Own Review