UOE MOSFET UD100N02QA TO-252
₹11.55
| Type | Details |
|---|---|
| Mosfet Type | N-channel MOSFET |
| Vds - Drain Source Voltage |
20V |
| Id - Drain Current |
100A |
| MPN | UD100N02QA |
| Brand | UOE |
| Parameter | Details |
|---|---|
| Manufacturer | UOE |
| MOSFET Type | N-channel MOSFET |
| Vds | 20V |
| Id | 50A |
| Rds(ON) | 2.2 mOhms |
| Vgs(max) | 10V |
| Pd | 60W |
| Package | TO-252 |
| Part Number: | UD100N02QA |
|---|
Write Your Own Review