UOE MOSFET UP30N65AMP
₹93.75
| Type | Details |
|---|---|
| Mosfet Type | N-channel MOSFET |
| Vds - Drain Source Voltage |
650V |
| Id - Drain Current |
30A |
| MPN | UP30N65AMP |
| Brand | UOE |
| Parameter | Details |
|---|---|
| Manufacturer | UOE |
| MOSFET Type | N-channel MOSFET |
| Vds | 650V |
| Id | 30A |
| Rds(ON) | 13 mOhms |
| Vgs(max) | ±20 V |
| Pd | 179 W |
| Package | TO-220F |
Datasheet
| Part Number: | UP30N65AMP |
|---|
Write Your Own Review