UOE MOSFET UP40N65MP
₹120.00
| Type | Details |
|---|---|
| Mosfet Type | N-channel MOSFET |
| Vds - Drain Source Voltage |
650V |
| Id - Drain Current |
40A |
| MPN | UP40N65MP |
| Brand | UOE |
| Parameter | Details |
|---|---|
| Manufacturer | UOE |
| MOSFET Type | N-channel MOSFET |
| Vds | 650V |
| Id | 40A |
| Rds(ON) | 82 mOhms |
| Vgs(max) | ±2.5 V |
| Pd | 43 W |
| Package | TO252 |
Datasheet
| Part Number: | UP40N65MP |
|---|
Write Your Own Review