UOE MOSFET US2306 SOT23
₹2.85
| Type | Details |
|---|---|
| Mosfet Type | N-channel MOSFET |
| Vds - Drain Source Voltage |
30V |
| Id - Drain Current |
3.5A |
| MPN | US2306 |
| Brand | UOE |
| Parameter | Details |
|---|---|
| Manufacturer | UOE |
| MOSFET Type | N-channel MOSFET |
| Vds | 30V |
| Id | 3.5A |
| Rds(ON) | 47 mOhms |
| Vgs(max) | ±8V |
| Pd | 1.25W |
| Package | SOT 23 |
| Part Number: | US2306 |
|---|
Write Your Own Review