UOE MOSFET US4410S SOP8
₹4.65
| Type | Details |
|---|---|
| Mosfet Type | N-channel MOSFET |
| Vds - Drain Source Voltage |
20V |
| Id - Drain Current |
8A |
| MPN | US4410S |
| Brand | UOE |
| Parameter | Details |
|---|---|
| Manufacturer | UOE |
| MOSFET Type | N-channel MOSFET |
| Vds | 20V |
| Id | 8A |
| Rds(ON) | 6 mOhms |
| Vgs(max) | ±20V |
| Pd | 3W |
| Package | SOP-8 |
| Part Number: | US4410S |
|---|
Write Your Own Review