WeEn Diode BYV430W300P
₹20.00
| Parameter | Details |
|---|---|
| Diode Type | Dual ultrafast diode |
| VRRM- Max. Repetitive Peak Revers Voltage |
300 V |
| VRMS - Max. RMS Voltage |
210V |
| MPN | BYV430W300P |
| Brand | WeEn |
| Parameter | Details |
|---|---|
| Manufacturer | WeEn |
| DIODE Type | Dual ultrafast diode |
| VRRM- Max. Repetitive Peak Revers Voltage | 300 V |
| VRMS - Max. RMS Voltage | 210 V |
| Forward Current- If | 30 A |
| Forward Surge Current- Ifsm | 300 A |
| Forward voltage- Vf | 1.0 V |
| Reverse Current- IR | 0.4 mA |
| Max. Average Forward Rectified Current- IAV | 30 A |
| Package | TO-247 |
Datasheet
| Part Number: | BYV430W300P |
|---|
Write Your Own Review