XPS Metal Oxide Film Resistor- 6.8R- 1W
|
Resistance (Ohm) |
6.8Ω |
|
Power Rating |
1W |
|
MPN |
MOF1W-6.8Ω±5% FK |
|
Brand |
XPS |
|
Tolerance |
5% |
| Parameter | Details |
|---|---|
| Manufacturer | XPS |
| Product Category | Metal Oxide Resistor |
| Resistance (Ohm) | 6.8Ω |
| Mounting Type | Through Hole |
| Tolerance | 5% |
| Power Rating | 1 W |
| Operating Temperature (°C) | -55 ~ 155 |
| Case / Package | Axial Lead |
| Shipping Weight | 0.001 kg |
| Part Number: | MOF-6.8R-1W |
|---|
Write Your Own Review