YAGEO Resistor RC1206FR-070RL
| Resistance (Ohm) | 0Ω |
| Case/Package | 1206 |
| MPN | RC1206FR-070RL |
| Brand | YAGEO |
| Tolerance | 1% |
| Parameter | Details |
|---|---|
| Manufacturer | Yageo |
| Resistance (Ohm) | 0Ω | Power Rating | 250 mW |
| Composition | Thick Film |
| Operating Temperature (°C) | -55 ~ 155 |
| Case / Package | 1206 |
| Length (mm) | 3.2 |
| Width (mm) | 1.6 |
| Shipping Weight | 0.001 kg |
| Shipping Dimensions | 1 × 1 × 1 cm |
| Part Number: | RC1206FR-070RL |
|---|
Write Your Own Review