YAGEO Resistor RC0805-510R
|
Resistance (Ohm) |
510Ω |
|
Case/Package |
0803 |
|
MPN |
RC0803FR-07510RL |
|
Brand |
YAGEO |
|
Tolerance |
1% |
| Parameter | Details |
|---|---|
| Manufacturer | Yageo |
| Resistance (Ohm) | 510Ω |
| Power Rating | 250 mW |
| Composition | Thick Film |
| Operating Temperature (°C) | -55 ~ 155 |
| Case / Package | 0805 |
| Length (mm) | 3.1 |
| Width (mm) | 1.6 |
| Shipping Weight | 0.001 kg |
| Shipping Dimensions | 1 × 1 × 1 cm |
| Part Number: | RC0805FR-07510R |
|---|
Write Your Own Review