UOE MOSFET CN48N60M2
₹119.58
| Type | Details |
|---|---|
| Mosfet Type | N-channel MOSFET |
| Vds - Drain Source Voltage |
650V |
| Id - Drain Current |
48A |
| MPN | CN48N60M2 |
| Brand | ChipNobo |
| Parameter | Details |
|---|---|
| Manufacturer | ChipNobo |
| MOSFET Type | N-channel MOSFET |
| Vds | 650V |
| Id | 48A |
| Rds(ON) | 56 mOhms |
| Vgs(max) | ±30 V |
| Pd | 431 W |
| Package | TO247 |
Datasheet
| Part Number: | CN48N60M2 |
|---|
Write Your Own Review